Порятунок регіонального ландшафтного парку «Ялівщина»
Нашестя короїдів на соснові насадження призвело до всихання багатьох дерев на території нашої області, на жаль і Ялівщина постраждала від цих шкідників.
За порятунок соснових ділянок регіонального ландшафтного парку «Ялівщини» взялися науковці та адміністрація парку, зокрема було впроваджено інтегровані методи захисту зелених насадженнях РЛП «Ялівщина».
Дана програма реалізувалася комунальним закладом «РЛП «Ялівщина» спільно з підприємством «Харківлісозахист» (біообробка та удобрення соснових ділянок, пастки-ловушки для короїдів, використання мурахо жуків як природних ворогів), що дозволило зупинити поширення осередків верхівкового короїду на території парку. Але сухі, знищені короїдом, аварійні дерева потребували видалення, особливо в місцях прогулянок відвідувачів парку, на рекреаційних галявинах і біля доріжок.
25 листопада 2019 року В рамках проведення заходів з поліпшення санітарного стану зелених насаджень» територію парку обстежувала комплексна комісія за участю представників комунального закладу, Держекоінспекції в Чернігівській області, КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради, представників наукового куратора парку – Національного університету «Чернігівський колегіум» імені. Т.Г. Шевченка та громадських екозахисників. За результатами обстеження та роботи фахової комісії було складено відповідний акт на видалення 90 всохлих дерев різних порід (сосна звичайна, береза бородавчаста, плодові – груші, яблуні ).
4 грудня 2019 року підприємством «Зеленбуд» як організацією, що відповідає за благоустрій в місті, в тому числі і знесення сухих, аварійних та небезпечних деревних насаджень, було видано комунальному закладу ордер на видалення зелених насаджень на території РЛП «Ялівщина».
5 грудня 2019 року укладено договір на господарські роботи з проведення заходів по видаленню 42 аварійних дерев та благоустрою території РЛП «Ялівщина» з КП «Зеленбуд» за рахунок залишкових коштів комунального закладу «Ялівщина».
Протягом тижня виконувалися відповідні роботи з видалення аварійних дерев під контролем адміністрації парку, і на сьогоднішній день роботи вже завершилися.
Тож навесні, під час весняної толоки та Міжнародного дня деревонасаджень, запрошуємо всіх небайдужих висадити десятки молоденьких сосен і берез для збереження та відтворення Ялівщини як парку, де вони є прикрасою та живильним фітонцидним фільтром.
Володимир Свердлов,
директор комунального закладу регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», м.Чернігів